גניקולוגיה

הסינים מדברים על מעגל ומחזוריות 7 השנים בחייה של אישה.
כאישה וכאימא המכירה מקרוב את מחזור החיים מילדות, בגרות ועד הריון ולידה החלטתי להעמיק ולהתמחות בתחום הגינקולוגיה.

לידה של ילד בריא נחשבת בעיני מעשה של נס, פלא הבריאה אשר בכל פעם מרגשני מחדש.
רבים מאתנו מתייחסים לתהליך כדבר מובן וברור מאליו וחשים כי הם השולטים בו ובתוצאתו. עם זאת, כאשר לומדים ומבינים את השלבים הרבים והמורכבים החולפים מרגע ההפריה ועד הלידה, קשה שלא להתפעם מכך. כאשר חווים קשיים בדרך והתכניות להביא ילד לעולם משתבשות בשל תקלה או בפריון בני הזוג, או בתהליך ההפריה/הריון או אפילו בלידה – מתחילים לעכל כי כוחות גדולים מאתנו מעורבים וקובעים פה. עם הכישלון באה תחושה של החמצה ואכזבה אשר מקרינה על כל נדבכי הנפש.

העוצמה הנשית הבאה לידי ביטוי ברצון להרות וללדת למרות כל הקשיים מפעימה ומרגשת אותי כל פעם מחדש. הרפואה הסינית בה החיבור בין גוף לנפש כה הדוק ניתן לתמוך בנשים וגם בגברים הן כהכנה להריון, הן במקביל לטיפולי פריון מערביים והן כמובן בזמן הריון.
המפתח בטיפול על פי הרפואה הסינית הוא הכנה ואיזון. השילוב הנכון הוא דיקור ,צמחים , תזונה ואורח חיים. הדיקור והצמחים מותאמים באופן אישי לצרכי המטופל/ת. הרעיון בהכנת גוף האישה להריון תקין מקביל להזנת האדמה לפני שתילת הזרע. כנאמר על ידי צ'ואנג צו (אושו, כשהנעל מתאימה..הרצאות על סיפורים של צו'אנג צו, הוצאת גל, 1995):

"איך הילד יודע שהזמן בשל?
איך הזרע יודע שהגיע הזמן לנבוט?
הזרע מחכה כל השנה לרגע הנכון שיגיע... ברגע הנכון הזרע פשוט מתפרק ומטמיע עצמו באדמה..."

כך גם האישה. כאשר היא תהיה מאוזנת מבחינת רגשית, אנרגטית ופיזית, כאשר תהיה מודעת למה שמתחולל בגופה ומחוברת לנשמתה ולמהותה - יגיע הרגע המתאים והבשל לקליטת הריון תקין. כמטפלת הרואה גוף ונפש כמקשה אחת אני עושה כל שביכולתי כדי לתמוך באשה בדרכה זו אל האיזון הנדרש , להראות לה הדרך אך תהליך השינוי עצמו הוא שלה ותלוי רק בה.

הטיפול בקליניקה מלווה את האישה מנערות ועד גיל המעבר:

  • בעיות מחזור- לא מגיע (אמונריאה), מקדים, מאחר, לא סדיר, כאבי מחזור
  • שחלות פוליציסטיות
  • פוריות
  • הריון
  • גיל המעבר (מנפאוזה) – גלי חום, עייפות, דיכאונות , בעיות שינה